O naší škole

Mateřská škola má šest tříd ve třech pavilonech. Všechny třídy jsou věkově heterogenní, jedna ze tříd je pro děti s vadami řeči. Mateřská škola je od srpna 2009 po rekonstrukci.
Kapacita MŠ je 150 dětí.

Každá třída disponuje prostornou hernou a ložnicí, hygienickým zařízením a přípravnou kuchyňkou. Třídy jsou funkčně a moderně zařízeny, nápaditě a členitě řešeny. Jsou podnětné a na odpovídající estetické úrovni. Všechny třídy jsou vybaveny klasickými počítači, některé počítači Kid Smart a interaktivními tabulemi.

Součástí budovy mateřské školy je též keramická dílna s vlastní pecí a hospodářský pavilon s kuchyní, prádelnou, sklady a kancelářemi, ve kterém byla pro děti též zrealizována „Oáza zdraví“ – vířivý bazén a infrasauna.

Budova mateřské školy je obklopena velkou a členitou zahradou nesoucí název „Oáza klidu a setkávání“. Je bohatě vybavena vesměs dřevěnými prvky pro pohybové a rekreační činnosti. Dětem optimálním způsobem umožňuje dostatek přirozeného pohybu toto vybavení: sportovní hřiště s umělým povrchem, kolotoč, domečky, tabule na kreslení, stoly s lavičkami, pískoviště s pergolou, sestava Pyramida s lávkou, sestava Viadukt, Jolana, pružinová houpadla, dřevěný vláček, bylinková zahrádka, přírodní jezírko, hmatová stezka Stonožka Božka, dřevěná auta, odpočinkové lavičky, ohniště.